Świadomość obecnie

włącz .

Jedna z głównych organizatorek i współtwórców projektu - Ewelina Kinalska wyjechała na misje do Domów Serca w Neapolu. Otoczmy ją swoją modlitwą i troską. Niech Dobry Bóg, którego hojności doświadczyliśmy podczas naszych wyjazdów, wylewa na nią obfite łaski i błogosławi jej pracy. Ewelino, jesteśmy z Tobą!

Młodzież Laboratorium Wiary formuje się nadal w kilku wspólnotach w całej diecezji oraz w "zamiejscowej" wspólnocie studenckiej w Warszawie. Kilka razy do roku spotykają się na rekolekcjach weekendowych, a także na Eucharystycznym Dniu Skupienia, towarzyszącym uroczystości Bożego Ciała. W wakacje zaś, jak co roku ruszą w góry na rekolekcje całego diecezjalnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Bańskiej Wyżnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na fanpage wspólnot. Wystarczy, że wpiszesz Laboratorium Wiary w wyszukiwarkę facebooka. Masz pytania? Nie krępuj się, napisz prywatną wiadomość!

Teatr Trzeciego przygotowuje się właśnie do premiery najnowszego spektaklu, pt. "C'est la vie!". Opowiada on o Bożej Miłości i dotyka trzech pierwszych punktów Kerygmatu. Pierwszy występ planowany jest na początek czerwca. Ponadto nasz teatr ewangelizacyjny zaangażował się także we współpracę z zespołem Solo Dios Basta z par. pw. św. Krzyża w Płocku. Razem z nimi raz w miesiącu przygotowuje etiudy, wystawiane podczas czuwania organizowanego przez zespół. 

W tym wszystkim nie zapominamy, że najlepsza ewangelizacja, to ta, którą prowadzimy swoim życiem. "Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie." (Mt 5,14-16) Staramy się więc być światłem w naszych rodzinach, miejscach pracy, szkołach i uczelniach.