Teatr Trzeciego

 

Teatr Trzeciego to młodzieżowy teatr ewangelizacyjny. Został założony w 2009 roku przy par. p.w. św. Jadwigi Królowej w Płocku. Jego spektakle mają trzy podstawowe cechy: są one autorskie, niebanalne i mają charakter aksjologiczny. Teatr w swoich sztukach nie boi się szukać nowych rozwiązań, bawić się konwencjami, eksperymentować z różnymi formami, wprowadzać urozmaicenia, czy szukać nowych przestrzeni. Spektakle "FaceBóg", "Septem" oraz "Ruah" były przeplatane materiałem wideo. Natomiast w przedstawieniu pt. "Miriam" można usłyszeć muzykę żydów sefardyjskich, graną i śpiewaną na żywo. Spektakl ten został przyjęty w środowisku teatralnym bardzo pozytywnie. Zajął on pierwsze miejsce na Festiwalu Szkół Teatralnych, organizowanym przez Stowarzyszenie Teatr Per Se oraz na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2013.

Jak do tej pory Teatr Trzeciego występował m.in. na Festiwalu Młodych w Ciechanowie, w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, w Orlen Arenie podczas Palmówki 2013, podczas Dni Młodych w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, dwukrotnie podczas Orszaku Trzech Króli w Płocku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, podczas Dnia Rodziny w Nowym Dworze Mazowieckim i przy wielu innych okazjach. Etiudy teatru były wielokrotnie nagradzane podczas Wojewódzkiego Konkursu Księga nad Księgami.

Obecnie Teatr Trzeciego znajduje się pod duszpasterską opieką Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia, a jego najnowszy spektakl "Gdzie jesteś Alicjo?" czerpiąc z Alicji w Krainie Czarów opowiada o podróży wewnątrz siebie i szukaniu odpowiedzi na podstawowe pytanie o własną tożsamość.
(Gość Niedzielny o spektaklu "Gdzie jesteś Alicjo?")

 

Reżyser ŚWIADOMOŚĆ 2015

Olivia Olejnika - reżyser Świadomości 2015

Oliwia Olejnik

Aktorka i opiekun artystyczny Teatru Trzeciego. Od wielu lat współpracuje z różnymi teatrami młodzieżowymi w Płocku i nie tylko, a od niedawna reżyseruje własne etiudy, słuchowiska i spektakle nagradzane na lokalnych konkursach. Nie lubi malin, jest lekko zakręcona, a dla swoich aktorów zawsze znajdzie czas i dobrą radę zaczerpniętą z osobistego doświadczenia. Dzięki otwartemu podejściu do nowych form i gotowości do podejmowania wyzwań przyjęła propozycję przygotowania etiudy w ramach projektu ŚWIADOMOŚĆ, która będzie jej debiutem w kategorii etiud ulicznych. Poza sceną uczennica 3-go Liceum Ogólnokształcącego w Płocku.

 

Reżyser ŚWIADOMOŚĆ 2014

Adam Łoniewski

Reżyser Teatru Trzeciego. Aktor z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, oraz Teatru im. Adama Mickiewicza. Reżyser w Centrum Kultury Młodych w Łodzi. Nagradzany m. in.: Nagrodą Gazety Wyborczej za wybitne kreacje aktorskie w teatrze bydgoskim w latach 2002-2003, Laurem Grzymały za najlepszą rolę drugoplanową - (Roman w "Rodzinie wampira") 2003, Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego za sezon 2002-2003.