Wszyscy jesteśmy ewangelizatorami

asia. Opublikowano w ŚWIADOMOŚĆ 2014

22 lipca 2014, Dąbrowa k. Mławy (II dzień wyjazdu)

Mimo, że na zegarku dopiero 7:45 dzień rozpoczęliśmy od medytacji Słowa Bożego. Nie było to łatwe dla niektórych z nas marzących jedynie o tym, by zaśpiewać Niech Cię nawet sen nasz chwali i odwrócić się na drugi bok. Nikt jednak nie obiecywał, że będzie kolorowo. Po modlitwach zaczął się normalny dzień, co oznacza konferencję, warsztaty, Mszę świętą, czy czas na integrację. 

---

Pamiętasz tę świetną wiadomość? Bóg Cię kocha. Ale jest gorsza. Jesteś grzesznikiem. Tylko spokojnie, przecież Jezus Cię zbawił.

Każdy z nas miał okazję upaprać się dziś błotem, a potem nie myć rąk. Tak jest z grzechem, brudzi i przeszkadza. Możemy się jednak obmyć w Wodzie Żywej, w sakramencie pokuty. Grzech często włazi niepostrzeżenie i pustoszy człowieka. Można udawać, że go nie ma, można uciekać, ale to nic nie zmieni. Grzech to śmierć. Tylko Bóg oczyszcza i zbawia. To, że ja jestem grzesznikiem nie jest odkryciem roku. To fakt. Nie jestem od Ciebie lepsza, nie jestem też gorsza. Jestem sobą, bo za taką mnie umarł Jezus. 

---

Teatr tworzy nowe etiudy, które być może będą prezentowane na ulicach miast, animatorzy uczą się zaś jak powinno wyglądać świadectwo i spotkanie z drugim człowiekiem w sytuacji ewangelizacji. Pomysłów jest wiele, a chęci przybywa. Pan Bóg jest hojny, bardzo hojny. Stawia na naszej drodze cały sztab ludzi, którzy pomagają jak tylko mogą, by projekt rozwijał się jak najlepiej. Wiele niespodzianek, nieoczekiwanych propozycji, darów, spotkań. Jednakże komu wiele dano, od tego też wiele będzie się wymagać.